Pytania z oficjalnej puli nowych testów na prawo jazdy

Tematy i wątki o najważniejszym - czyli o EGZAMINIE państwowym.

Re: Pytania z oficjalnej puli nowych testów na prawo jazdy (6 lip 2013, o 07:34)

Bardzo dziękuję twórcom tego forum i za te pytania tutaj wpisywane. Do egzaminu podchodzilam 3 razy. Dwa razy nie zdalam i wlaściwie dzięki mojemu mężowi który znalazl tę stronę zdalam za 3 razem. Wlaściwie stare testy mi nie pomogly w nauce. Dopiero dzięki tym pytaniom które tu przeczytalam zdalam egzamin

Re: Pytania z oficjalnej puli nowych testów na prawo jazdy (6 lip 2013, o 07:55)

paganpoetry95 napisał(a):zdałam dzisiaj za pierwszym razem teorię, word przemyśl ;) 71/74.

pytania, te które pamiętam (dużo było z drogami z pierwszeństwem przejazdu):
1. znieczulenie miejscowe u dentysty, czy mogę jeździć przed upływem godziny? NIE
2. filmik: powoli zamykające się zapory kolejowe, czy w tej sytuacji mogę wjechać na przejazd? NIE
3. czy w wypadku, w którym nie ma rannych/zabitych jestem zobowiązana do usunięcia pojazdu z drogi przed przybyciem policji? TAK
4. znak ze śnieżką - czy znak informuje o możliwym zawilgoceniu jezdni? NIE
5. filmik: jadę po szynach, naprzeciw mnie jedzie tramwaj, czy muszę zjechać z szyn? TAK
6. szyny przecinają jezdnię, znak ostrzegający o przejeżdżających tramwajach, czy muszę ustąpić pierwszeństwa tramwajowi? TAK
7. przede mną przystanek oznaczony zygzakiem, czy muszę omijać to miejsce? NIE
8. czy mogę używać świateł dziennych od zmierzchu do świtu w warunkach dobrej przejrzystości powietrza? NIE
9. jaka jest minimalna prędkość pojazdu na autostradzie? taka, która nie przeszkadza w jeździe innym kierowcom autostrady
10. czy można być pociągniętym do odpowiedzialności karnej, gdy było możliwe udzielenie pomocy, a się tego nie zrobiło? TAK
11. jak najskuteczniej hamujemy samochodem wyposażonym w układ ABS? maksymalnie wciskamy pedał hamulca
12. czym jest zespół pojazdów? samochód osobowy + przyczepa kempingowa
13. jaka jest maksymalna długość samochodu z przyczepą? 18,75 m
14. czy możesz opuścić samochód z włączonym silnikiem jeśli jesteś kierującym? NIE
15. czy na moście można się zatrzymać? NIE

póki co pamiętam tyle. powodzenia! :)

Siema,pamiętasz testy (z jakiej bazy danych) z ITS czy PWPW ??

Re: Pytania z oficjalnej puli nowych testów na prawo jazdy (6 lip 2013, o 09:15)

zdawałem wczoraj w Poznaniu 74/74 :)

pytania inne niż te które pojawiają sie tu ciągle i są na egzaminie:
Jadę autostradą i mam znak że za 1000m koniec autostrady, czy mogę wyprzedać pojazd? odp. TAK
Jak ustawić zagłówek czy coś takiego? odp. koniec zagłówka równo z czubkiem głowy
Mam sytuacje że przy drodze jest znak "zakaz wjazdu o masie rzeczywistej ponad 3t" czy mogę wjechać jeśli moja masa wynosi 3t równo odp. TAK
było też kilka innych ale emocje i nie pamiętam :(

Re: Pytania z oficjalnej puli nowych testów na prawo jazdy (6 lip 2013, o 09:35)

pr0digy napisał(a):A jeszcze co do wyposażenia samochodu:
a) gaśnica
b) trójkąt
c) apteczka

I które jest poprawne ? Gaśnica ważniejsza niż trójkąt ?

Trójkąt

Re: Pytania z oficjalnej puli nowych testów na prawo jazdy (6 lip 2013, o 11:05)

• ZdamyTo
Gratulujemy tym, którzy ostatnio zdali i dziękujemy za dobre słowa o portalu ZdamyTo !!! A Wszystkim, którzy w letnie wakacyjne dni wzięli się za robienie prawka życzymy powodzenia :)

Re: Pytania z oficjalnej puli nowych testów na prawo jazdy (6 lip 2013, o 14:49)

Jesteście pewni, że to dobrze zapamiętane pytanie? Bo być może chodziło o wskazanie nieobowiązkowego elementu wyposażenia samochodu, wtedy pytanie jest banalne.

Re: Pytania z oficjalnej puli nowych testów na prawo jazdy (6 lip 2013, o 20:27)

Witam. Zdawałem w czwartek pierwszy raz. word Siedlce . Niestety nie udało się, 67 punktów.

moje pytania:

1. Prędkość na autostradzie - 140km/h
2. Kto nie ma obowiązku zapinania pasow - kobieta w widocznej ciąży
3. Czy narkotyki mają wpływ na reakcje kierujacego - Tak
4. Jedziemy w mieście i typek wybiega nam z chodnika pod auto a nie ma przejścia i pytanie czy mozemy uzyc sygnalu dzwiekowego - tego nie wiem dalem Tak ,ale jakby ktos mógł fachowo wyjaśnić ,bo z tym klaksonem różnie bywa.
5. Zdjęcie,wypadek potrącenie pieszego i typek leży na ulicy ,ale probuje wstac ,niby żadnych ran nie ma i pytanie czy mozemy pozwolić mu wstac . Tutaj dalem Nie ,ale te Pewny nie jestem ,bo niby ran nie ma i probuje wstac czyli kregoslup cały.

Głupi już jestem ,więc jak ktoś może to niech wyjaśni. Sorry za ewentualne błędy,pisze z telefonu.

Re: Pytania z oficjalnej puli nowych testów na prawo jazdy (6 lip 2013, o 20:30)

Witam :) Czy ktoś mógłby mi odpowiedzieć? Byłabym wdzięczna.
Pytania, które pamiętam:
1. Był filmik z tramwajem( on stał po lewej stronie i odgrodzone było do niego dojście jakimś ogrodzeniem),ja jechałam prawym pasem i pytanie, czy powinnam zwiększyć uwagę? T/N (odpowiedziałam nie- nie wiem, czy to dobrze).
2. Najgorsze dla mnie pyt. filmik: jadę i nagle znak nakaz jazdy w lewo za znakiem, a przed samym skrzyżowaniem nakaz skrętu w prawo (z krótką strzałką). Pytanie czy możesz skręcić na skrzyżowaniu tylko w lewo? (nie wiedziała,co odpowiedzieć).
3. Jak długo będziesz stabilizować głowę poszkodowanego?
4. Strefa ogr. prędkości do 50. Ile możesz jechać? (odpowiedzi u life).
5. Jaki odstęp zachowasz? Na podstawie czego będziesz się kierować:
a) prędkości poprzedzającego pojazdu
b) długości pojazdu
c) szerokości pojazdu
Tutaj też strzelałam.
6. Jeżeli zbyt mocno wciśniesz hamulce w samochodzie niewyposażonym w ABS, to:
a) mogą się zepsuć hamulce
b) będzie trudno skorygować tor jazdy
c) nie pamiętam
7. Czy można zmienić żarówki halogenowe na lampy ksenonowe?
8. Jaka kat. prawa jazdy uprawnia do kierowania sam. osob. z przyczepą lekką?
- kat. B z wpisanym kodem 96.
9. czy można zawracać na jednokierunkowej?

Re: Pytania z oficjalnej puli nowych testów na prawo jazdy (6 lip 2013, o 20:52)

werka napisał(a):Witam :) Czy ktoś mógłby mi odpowiedzieć? Byłabym wdzięczna.
Pytania, które pamiętam:
1. Był filmik z tramwajem( on stał po lewej stronie i odgrodzone było do niego dojście jakimś ogrodzeniem),ja jechałam prawym pasem i pytanie, czy powinnam zwiększyć uwagę? T/N (odpowiedziałam nie- nie wiem, czy to dobrze). dałabym TAK, bo chociaż jest ogrodzenie, to chyba nie był przy krawędzi jezdni?
2. Najgorsze dla mnie pyt. filmik: jadę i nagle znak nakaz jazdy w lewo za znakiem, a przed samym skrzyżowaniem nakaz skrętu w prawo (z krótką strzałką). Pytanie czy możesz skręcić na skrzyżowaniu tylko w lewo? (nie wiedziała,co odpowiedzieć). Na pewno? Chyba coś tu jest nie tak... :|
3. Jak długo będziesz stabilizować głowę poszkodowanego? Odpowiedź jest chyba w moim poście, gdy podawałam pytania jakie miałam na egzaminie ;)
4. Strefa ogr. prędkości do 50. Ile możesz jechać? (odpowiedzi u life). 50 całą dobę, bo to strefa
5. Jaki odstęp zachowasz? Na podstawie czego będziesz się kierować:
a) prędkości poprzedzającego pojazdu
b) długości pojazdu
c) szerokości pojazdu
Tutaj też strzelałam.
6. Jeżeli zbyt mocno wciśniesz hamulce w samochodzie niewyposażonym w ABS, to:
a) mogą się zepsuć hamulce
b) będzie trudno skorygować tor jazdy
c) nie pamiętam
7. Czy można zmienić żarówki halogenowe na lampy ksenonowe?
8. Jaka kat. prawa jazdy uprawnia do kierowania sam. osob. z przyczepą lekką?
- kat. B z wpisanym kodem 96. Kat.B (bez żadnego kodu 96)
9. czy można zawracać na jednokierunkowej?
NIE, ale można cofać

Re: Pytania z oficjalnej puli nowych testów na prawo jazdy (6 lip 2013, o 21:18)

Czy mógłby mi ktos odpowiedzieć na to pytanie:

Jaka jest dopuszczalna rzeczywista masa przyczepy ciągniętej przez samochód osobowy?

A. Nie więcej niż 50% dopuszczanej masy całkowitej samochodu osobowego
B. Tyle samo co dopuszczalna masa całkowita samochodu osobowego.
C. Więcej niż 40% dopuszczalnej masy całkowitej samochodu osobowego.

Na jednym forum piszą, że A na innym, że B a jeszcze innym C -,-

Jak by ktos znalazł najlepiej z kodeksu ten pkt w którym jest to zapisane ?

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wokół egzaminu